Prymas w Krynicy: Nie ograniczać się do produkcji i konsumpcji

07-09-2016
1159

„Ten świat nie może się ograniczać tylko do tego, co konsumujemy i produkujemy” – mówił Prymas Polski podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Panel pt. „1050 lat i co dalej?” odbył się w pierwszym dniu tego międzynarodowego spotkania.

Abp Wojciech Polak przekonywał, że wyzwań we współczesnym świecie jest coraz więcej. „Realizacja chrześcijaństwa jest pewnym zadaniem dla każdego z nas. Powiedzenie, że chrześcijaństwo jest ciągle przed nami, ma nas mobilizować do wychodzenia dalej z Ewangelią, z wizją człowieka, angażowaniem się także w bardzo konkretny rozwój ludów i narodów” powiedział metropolita gnieźnieński. 

Nawiązując do panelu, podczas którego poruszano sprawę przyszłości chrześcijaństwa w Polsce, abp Polak zauważył, że wiele mówiono na temat duchowych pragnień człowieka: „Ten świat nie może ograniczyć się tylko do tego, co konsumujemy, produkujemy. To, co duchowe, nie jest passé, a dyskusja na temat czasu wolnego nie dotyczy czasu, kiedy nic się nie robi, ale właśnie wewnętrznego czasu twórczego, który ma nas mobilizować do czegoś ważnego”. 

W Krynicy dyskutowano także o tym, jak należy rozumieć wymiar etyczny w kontekście decyzji ekonomicznych w gospodarce rynkowej. Prymas Polski gościł na tym Forum po raz pierwszy.

S. Tasiemski, KAI/ rv

Powered by WPeMatico