fot. Marcin Mazur

W oczekiwaniu na wizytę Ojca Świętego w Polsce przypominamy wywiad z abp Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski o oczekiwaniach wobec Światowych Dni Młodzieży i obecności papieża Franciszka w naszym kraju:

Ks. Paweł Rytel-Andrianik: Przed nami Światowe Dni Młodzieży i wizyta papieża Franciszka w naszym kraju. Jak, według Księdza Arcybiskupa, zostanie przyjęty Ojciec Święty w Polsce?

Abp Stanisław Gądecki: Sądzę, że podobnie jak był przyjmowany św. Jan Paweł II i Benedykt XVI. Czekamy na papieża Franciszka jak na wysłannika Chrystusa, następcę św. Piotra. Tak osoby wierzące, jak i ci, którzy nie wierzą, są ujęci postawą, słowami, gestami Ojca Świętego Franciszka. W szczególności tym wszystkim, co robi dla ludzi najbardziej potrzebujących miłosierdzia: dla ubogich, niepełnosprawnych i wszystkich w potrzebie. Do każdego papieża podchodzimy z takim szacunkiem i uległością, z jaką chrześcijanin traktuje  następcę św. Piotra, który jest posłany przez Chrystusa, aby prowadził Kościół. Święty Jan Paweł II, Benedykt XVI i papież Franciszek to – w sensie wiary – DNA pochodzące od Chrystusa. Nieodpowiedzialne głosy, które starają się wprowadzić rozdźwięk w opiniach na temat papieży nie mają racji. Każdy papież jest inny >>więcej

 

BRAK KOMENTARZY