Przewodniczący Episkopatu przyjął zaproszenie biskupa ełckiego Jerzego Mazura do udziału w Komitecie Honorowym 200-lecia powstania diecezji sejneńskiej. „Fascynująca, a momentami dramatyczna historia, istniejącej w latach 1818-1925 diecezji sejneńskiej, wpisuje się w nieprzerwaną zaborami i dziejowymi zawieruchami 1050-letnią historię wiary chrześcijańskiej na ziemiach polskich” –  napisał Przewodniczący Episkopatu, odpowiadając na zaproszenie. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski życzył Biskupowi Ełckiemu oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzeń jubileuszowych Bożego błogosławieństwa i zapewnił o swoim wsparciu i życzliwości.

Publikujemy tekst listu:

Warszawa, dnia 16 marca 2018 roku

Eminencjo,
Najdostojniejszy Księże Biskupie,

serdecznie dziękuję za zaproszenie do udziału w Komitecie Honorowym obchodów 200-lecia powstania diecezji sejneńskiej.

Z satysfakcją i radością dołączę do tak znamienitych osób jak Jego Ekscelencja abp. Gintras Grušas przewodniczący Konferencji Episkopatu Litwy i Pan Piotr Gliński wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Fascynująca, a momentami dramatyczna historia, istniejącej w latach 1818-1925 diecezji sejneńskiej, wpisuje się w nieprzerwaną zaborami i dziejowymi zawieruchami 1050-letnią historię wiary chrześcijańskiej na ziemiach polskich, w historię tego dziedzictwa, którego początkiem była decyzja księcia Mieszka I o przyjęciu chrztu.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski życzę Księdzu Biskupowi oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzeń jubileuszowych Bożego błogosławieństwa, zapewniając o moim wsparciu i życzliwości.

Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

_________________________
Jego Ekscelencja
Ks. Bp Jerzy Mazur
Biskup Ełcki

BRAK KOMENTARZY