Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) abp Stanisław Gądecki wziął udział w spotkaniu roboczym prezydium CCEE, które odbyło się w dniach 8-10 maja w Rzymie.

9 maja, w „Dniu Europy”, prezydium CCEE spotkało się w Rzymie, aby przygotować się do najbliższego zgromadzenia plenarnego przewodniczących Konferencji Episkopatów z 41 europejskich państw, które odbędzie się w Poznaniu w dniach 12-16 września. Podczas tego spotkania przewodniczący Konferencji Episkopatów przedyskutują temat europejskiego ducha wsparcia. Zgromadzenie Plenarne postawiło sobie za cel dogłębne zbadanie roli katolickiego wolontariatu w społeczeństwie europejskim i ewangelizacji pokoleń młodych ludzi.

8 maja prezydium CCEE spotkało się z abp. Leo Cushleyem, metropolitą St. Andrew’s i Edynburga oraz przewodniczącym Komisji CCEE „Rodzina i życie”, ustanowionej podczas Zgromadzenia Plenarnego w 2017 roku. Spotkanie było okazją do przedyskutowania zagadnień, które mają wpływ na dzisiejszą rodzinę i ochronę życia, od poczęcia do naturalnej śmierci, w świetle Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie w dniach 21-26 sierpnia 2018 roku.

CCEE/BP KEP

Foto: CCEE