Niedziela Dobrego Pasterza i Tydzień Modlitw o Powołania, Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i innych użytkowników dróg oraz akcja „Dzieci komunijne dzieciom misji” – były głównymi tematami spotkania prasowego rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszka Gęsiaka SJ z przedstawicielami mediów, które odbyło się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 25 kwietnia br.

Rzecznik KEP przypomniał, że w Niedzielę Dobrego Pasterza przypada 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z tej racji gościem specjalnym spotkania prasowego był ks. prof. Marek Tatar, Duszpasterz Krajowy Powołań i konsultor Komisji Duchowieństwa Konferencji Episkopatu Polski, który przedstawił materiały przygotowane na Tydzień Modlitw o Powołania.

Ks. Gęsiak zwrócił uwagę, że również w niedzielę 30 kwietnia przypada 17. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i innych użytkowników dróg. Organizatorem tego Dnia jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców. Więcej o Dniu Modlitw za Kierowców mówił ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska i Zastępca Duszpasterza Krajowego Kierowców.

Z kolei ks. Maciej Będziński, Dyrektor Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, omówił podczas spotkania akcję „Dzieci komunijne dzieciom misji”, która rozpocznie się na początku maja wraz z pierwszymi komuniami dzieci.

Rzecznik Episkopatu poinformował również, że 2 maja będzie obradować na Jasnej Górze Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zebrani na Radzie Stałej wezmą również udział w uroczystościach NMP Królowej Polski, 3 maja. Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

BP KEP

Spotkanie prasowe Rzecznika KEP z dziennikarzami (Warszawa, 25 kwietnia 2023 r.)