W najbliższy wtorek 29 marca br. przed południem Przewodniczący Konferencji Episkopatu i abp Stanisław Gądecki spotka się z przebywającym w Polsce, na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, prawosławnym Patriarchą Konstantynopola, Jego Świątobliwością Bartłomiejem I.

Rozmowa będzie miała charakter prywatny. Około godz. 11.30 obydwaj duchowni spotkają się przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie z przebywającymi na kampusie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego uchodźcami z Ukrainy. Spotkanie zakończy krótka, wspólna modlitwa o pokój na świecie.

Po spotkaniu nie jest przewidziana konferencja prasowa, jednak możliwa jest obecność przedstawicieli mediów m.in. podczas wygłoszenia przez obydwu hierarchów oświadczeń.

Dziennikarzy, fotoreporterów i operatorów kamer chętnych do wzięcia udziału w otwartej dla mediów części spotkania, która odbędzie się w domu rekolekcyjno-formacyjnym archidiecezji warszawskiej „Dobre Miejsce”, prosimy o przesłanie wniosku akredytacyjnego oraz skanu legitymacji prasowej na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do poniedziałku, 28 marca, do godz. 16:00. Dotyczy to również dziennikarzy ze stałymi akredytacjami udzielonymi przez Biuro Prasowe KEP.

Szczegóły dotyczące spotkania będą przesłane dziennikarzom w mailu zwrotnym.

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

 

 

BRAK KOMENTARZY