Główne uroczystości Święta Miłosierdzia tradycyjnie odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Hasłem tegorocznych obchodów będą słowa św. Jana Pawła II z 17 sierpnia 2002 roku: „W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój”.

Uroczystości związane z Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczną się w sobotę, 15 kwietnia o godz. 18.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Mszy św. będzie przewodniczył bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. O godz. 20.30 odbędzie się nabożeństwo Droga Miłosierdzia cz. I „Spotkania w blasku wiary”, która będzie transmitowane w paśmie ogólnopolskim TVP3. Następnie będzie miało miejsce czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny.

W niedzielę, 16 kwietnia, o północy w Bazylice zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył bp Janusz Mastalski. Głównym punktem uroczystości będzie Eucharystia pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego odprawiona o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym. Będzie ona transmitowana w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej. Podczas Eucharystii zostanie poświęcony Dzwon Nadziei, który trafi do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia powstającego w Tengandogo w Burkina Faso.

O godz. 15.00 w Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Godzina Miłosierdzia transmitowana w ogólnopolskim paśmie TVP3 oraz w TV TRWAM, EWTN i TV Republika.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z Bazyliki i ołtarza polowego będą również transmitowane przez Radio i Telewizję Misericordia na stronie internetowej www.misericordia.eu i kanale Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na YouTube. Msza święta z Kaplicy Klasztornej będzie transmitowana na stronie internetowej www.faustyna.pl.

Szczegółowy plan Święta Miłosierdzia oraz bieżące informacje o jego przebiegu będą publikowane na stronie internetowej www.misericordia.eu

M. Pabis/ Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach/ BP KEP

Zobacz też: KOMUNIKAT SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W SPRAWIE OBCHODÓW ŚWIĘTA MIŁOSIERDZIA 2023

BRAK KOMENTARZY