Warszawa: „zorganizowane apostolstwo” przedmiotem obrad Krajowej Rady KSM

0
1603

Widzimy, że młodzi ludzie zaczynają coraz piękniej i efektywniej prowadzić różnego rodzaju dzieła, adresowane do innych ludzi. To rodzaj „zorganizowanego apostolstwa”, które jest przedmiotem naszego dzisiejszego spotkania – powiedział KAI ks. Zbigniew Kucharski, asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, podsumowując obrady Krajowej Rady KSM.

W obradach Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które trwają w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski, bierze udział ok. 80 osób, księży i młodzieży, ze wszystkich polskich diecezji. W spotkaniu wziął także udział przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży i delegat KEP ds. KSM bp Marek Solarczyk.

Celem zjazdu jest analiza zadań na kolejny rok pracy duszpasterskiej i formacyjnej. Wśród omawianych tematów znalazły się m.in. zagadnienia związane z działalnością medialną Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa i Młodzieżowej Agencji Informacyjnej „MAIKA”.

„Kolejną z inicjatyw jest kolejna edycja Rajdu dla Życia, podczas którego młodzież przemierza całą Polskę razem z relikwiami bł. Karoliny Kózkówny, jednocześnie organizując happeningi i rozdając materiały promujące obronę życia. W trakcie happeningów spotykają się także z lokalnymi dziennikarzami – relacjonuje ks. Kucharski. Jak podkreśla, oprócz kontynuowanych inicjatyw planowane są także nowe projekty, odpowiadające na potrzeby Kościoła i współczesnego społeczeństwa.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, w wieku od 14 do 30 lat. Wywodzi się z przedwojennego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej. Posiada swoje struktury we wszystkich polskich diecezjach, z wyjątkiem ordynariatu polowego. Według szacunków obecnie zrzesza ok. 15 tys. młodzieży.

Misją KSM jest pomoc młodzieży w kształtowaniu dojrzałych postaw chrześcijańskich oraz popularyzowanie katolickich wartości i zasad, w szczególny sposób w przestrzeniach życia społecznego i kulturalnego. Pozdrowieniem członków KSM są słowa, wyrażające główną misję stowarzyszenia: „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów!”.

abd / Warszawa

fot. ilustracyjne: archiwum KSM Drohiczyn

BRAK KOMENTARZY