Do przebłagania za grzechy narodowe, w tym aborcję, pijaństwo, czy zawiść, wzywają organizatorzy „Wielkiej Pokuty”, która 15 października odbędzie się na Jasnej Górze. Będzie to modlitwa pokutna za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Każdy jest zaproszony 15 października na Jasną Górę, aby przeprosić Pana Boga za grzechy swoje i całego narodu. Wydarzenie objął swoim patronatem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. 

Organizatorem modlitewnego spotkania jest Fundacja Solo Dios Basta. W całodniowej modlitwie pokutnej weźmie udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

>>Transmisja na żywo w TVP INFO

Jak podkreślają organizatorzy, jest to wydarzenie całego Kościoła. Łączy wszystkie duchowości, wspólnoty, organizacje.

„Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie. Przez wspólną ’Wielką pokutę’ możemy zmienić bieg historii, historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas” – piszą organizatorzy.

Spotkanie poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, salezjanin, a konferencje i modlitwę poprowadzą ojcowie Antonello Cadeddu i Henrique Porcu, misjonarze z Brazylii, przełożeni wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, oraz ks. Piotr Glas, egzorcysta.

Mszę św. o godz. 16.30 będzie celebrował abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Jasnogórska pokuta rozpocznie się o godz. 11.00. Program wydarzenia został podzielony na trzy części. „Najpierw będziemy dziękować Stwórcy za wszelkie dobro, jakie dokonało się w historii naszego narodu. Po południu odprawiona zostanie Msza św. przez abpa Stanisława Gądeckiego, a wieczorem odbędzie się część pokutna, w której będziemy przepraszać Boga za grzechy naszego narodu” – mówi reżyser Lech Dokowicz, pomysłodawca i współorganizator ogólnonarodowej pokuty.

Podczas Wielkiej Pokuty konferencje i nabożeństwa będzie prowadził ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Szczególnie wieczorna część ma pozytywnie zaskoczyć tych, którzy przyjadą na Jasną Górę. „Choć forma będzie nowoczesna, to jednak odnosić się będziemy do tradycyjnej pokuty. Każdy, kto przyjedzie na Jasną Górę, zapamięta ten dzień do końca życia – przekonuje ks. Dominik Chmielewski – Zwracamy się też z apelem do duchowieństwa, aby 15 października w całej Polsce wystawiony był w kościołach Najświętszy Sakrament i by również odbywały się nabożeństwa pokutne”.

W wydarzeniu weźmie udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, który udzielił organizatorom pasterskiego błogosławieństwa. „Inicjatywa Wielkiej Pokuty wpisuje się doskonale w Rok Święty Miłosierdzia oraz jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. W sakramencie pokuty i pojednania człowiek może doświadczyć pełnego miłosierdzia, przebaczającego spojrzenia Boga, który w Jezusie Chrystusie przyjmuje na siebie grzech i płynącą z niego śmierć, aby przywrócić człowiekowi życie” – podkreślił w liście do organizatorów abp Gądecki.

Spotkanie ma charakter otwarty i nie wymaga zapisu.

*

Organizatorzy Wielkiej Pokuty zapraszają wszystkich do modlitewnego czuwania przygotowującego do tego wyjątkowego wydarzenia. Na nieustannej modlitwie przebłagalnej za grzechy Polaków, nazwanej „Jerycho Narodu Polskiego”, trwają już setki osób w całej Polsce, w swoich parafiach i w domach. Tekst tej modlitwy i szczegóły znajdują się na stronie Wielkiej Pokuty. „Chcemy wspólnie szturmować niebo nieustannie do 15 października, a potem jeszcze dłużej do zakończenia Roku Miłosierdzia – do 20 listopada” – piszą organizatorzy.

oprac. BPJG
/wykorzystano informacje ze strony www.wielkapokuta.pl oraz z artykułu Artura Stelmasiaka „Pokuta całego narodu” w 41 nr Tygodnika Katolickiego Niedziela/

***
Program spotkania na Jasnej Górze:

11.00-13.30 – dwie konferencje ojców Antonello i Henrique
13.30-15.00 – przerwa na obiad
15.00-16.30 – Koronka oraz konferencja ks. Piotra Glasa
16.30-18.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp. Gądeckiego
18.00-20.00 – część pokutna ze świadectwami modlitwą i adoracją
20.00-21.00 – czuwanie pokutne

Zobacz więcej: wielkapokuta.pl

BRAK KOMENTARZY