Cieszę się na spotkanie z młodzieżą, która przybędzie do Warszawy z ponad 20 krajów – mówi bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. emigracji polskiej przed II Kongresem Młodzieży Polonijnej. Rozpocznie się on pod hasłem „Wiarą powołani” w Warszawie w najbliższą sobotę 28 lipca i potrwa do 5 sierpnia. Młodzi wezmą udział m.in. w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego.

„Mam nadzieję, że to będzie spotkanie, które pozwoli tym młodym osobom przeżyć doświadczenie Pana Boga i doświadczenie wspólnoty Kościoła” – powiedział bp Wiesław Lechowicz. „Celem Kongresu jest uświadomienie młodym osobom, że mają być nie tylko uczniami, ale i świadkami Jezusa” – wskazał.

II Kongres Młodzieży Polonijnej pod hasłem „Wiarą powołani” odbędzie się od 28 lipca do 5 sierpnia w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Młodzi przyjadą tam już w sobotę. Kongres zainauguruje Msza św. w niedzielę o godz. 10:00 w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, na Wrzecionie. W kolejnych dniach młodzi m.in. wezmą udział w warsztatach ewangelizacyjnych i zwiedzą Warszawę.

BP KEP

Zobacz też:
>>Informacje na stronie Duszpasterstwa Emigracji Polskiej
>>Grupa kongresowa na Facebooku
>>Strona internetowa Kongresu
>>Pobierz plakat
>>Program Kongresu (pdf)

 

BRAK KOMENTARZY