W Kokotku na Śląsku zakończył się tygodniowy festiwal chrześcijański. Tegoroczna edycja Festiwalu Życia zgromadziła łącznie ponad tysiąc uczestników. Mszy św. na zakończenie Festiwalu przewodniczył w niedzielę 10 lipca abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Podczas niedzielnej Eurcharystii pole przed sceną zapełniło się tłumami wiernych – nie tylko festiwalowiczami, ale też parafianami z Kokotka i mnóstwem osób, którzy przyjechali tu specjalnie na tę okazję.

Uroczystą Eucharystię celebrował abp Stanisław Gądecki, który w kazaniu przekonywał, że hasło ostatniego dnia festiwalu – Ruszam – „w oczywisty sposób nawiązuje do tego, co znaczy ewangelizacja”.

„Towarzyszenie Chrystusowi jest wstępem do podjęcia roli ewangelizatora – +Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie+. To właśnie rozwinięcie tego hasła +Ruszam+. Uczniowie nie towarzyszą Jezusowi dla samego towarzyszenia, oni czynią to w określonym celu. Jezus przygotowuje nas do tego, aby mógł nas wysłać na głoszenie nauki. Podstawowym obowiązkiem uczniów jest więc przepowiadanie Ewangelii, jest to również pierwsze i główne zadanie całego Kościoła” tłumaczył w homilii abp Gądecki.

Szymon Zmarlicki, rzecznik medialny NINIWY / BP KEP

>>Homilia