Katecheza w szkołach, sytuacja rodzin, sprawy Fundacji Świętego Józefa oraz dokument dotyczący formacji prezbiterów w Polsce będą głównymi tematami obrad 388. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Będzie ono miało miejsce 11 marca 2021 roku w Warszawie.

„Najbliższe Zebranie Plenarne biskupów polskich odbędzie się w ciągu jednego dnia, z zachowaniem bardzo rygorystycznych zasad reżimu sanitarnego. Wśród poruszanych tematów znajdą się sprawy dotyczące nauczania religii w szkole, kwestie duszpasterstwa rodzin, dyskusja nad dokumentem +Droga formacji prezbiterów w Polsce+ czy sprawy Fundacji Świętego Józefa KEP” – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Po zakończeniu obrad dziennikarze będą mogli uczestniczyć w konferencji prasowej o godz. 16.00. Ze względu na obostrzenia sanitarne, na miejsce konferencji prasowej będą mogli wejść wyłącznie reporterzy foto i video, zaś dla pozostałych akredytowanych dziennikarzy będzie udostępniony streaming. Pytania będzie można zadawać wyłącznie w formie online. Wejście na konferencję prasową i dostęp do streamingu tylko na podstawie akredytacji. Zgłoszenia na konferencję prasową można przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do 10 marca do godz. 16.00. Dokładne informacje odnośnie miejsca konferencji prasowej, a także dostępu do streamingu, zostaną podane akredytowanym dziennikarzom w mailu zwrotnym.

UWAGA REDAKCJE: ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne podczas całego wydarzenia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego. Wejście osób uprawnionych na konferencję prasową będzie możliwe po uprzednim poddaniu się mierzeniu temperatury i wypełnieniu deklaracji o stanie zdrowia. W razie pytań dotyczących obrad biskupów dziennikarze są proszeni o kontakt z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski: tel. 604 904 487.

 BP KEP