Zimowe obrady Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

24-02-2017
1727

W dniach 24-26 lutego 2017 r. w Lublinie odbędzie się Ogólnopolska Sesja Zarządów KSM, podczas której obradować będzie najwyższa władza Stowarzyszenia – Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Sesja będzie dotyczyła m.in.: planów Stowarzyszenia na kolejny rok działania. Omówione zostaną takie inicjatywy, jak Ogólnopolska Spartakiada Zimowa, Debaty Walentynkowe, które odbyły się w ostatnim czasie w 10 miastach w całej Polsce.

Omówiona zostanie również inicjatywa Młodzieżowej Agencji Informacyjnej www.maika.com.pl, która została założona przez KSM i jest miejscem, gdzie młodzież może znaleźć świadectwa, inspirujące pomysły do działań w lokalnych społecznościach i parafiach, a także zapowiedzi ciekawych wydarzeń młodzieżowych. Portal MAIKA jest również inspiracją do działań duszpasterskich nie tylko dla młodzieży, ale także katechetów, księży i wychowawców.

W obradach Stowarzyszenia wezmą udział delegaci Zarządów Diecezjalnych KSM z 24 diecezji, w tym Diecezjalni Księża Asystenci. Gościem sesji będzie m.in. Abp Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski.

KR KSM