Zuzela: Obchody 121. urodzin i 98. rocznicy święceń kapłańskich kard. Stefana Wyszyńskiego

0
716

W sobotę, 6 sierpnia, w Zuzeli w diecezji łomżyńskiej odbędą się uroczystości związane ze 121. rocznicą urodzin i 98. rocznicą święceń kapłańskich Stefana Wyszyńskiego. Zuzela to miejsce urodzin i chrztu Błogosławionego.

Kard. Stefan Wyszyński urodził się 3 sierpnia 1901 r. w Zuzeli na pograniczu Mazowsza i Podlasia. Co roku w parafii pw. Przemienienia Pańskiego, w miejscowości jego urodzin, mają miejsce uroczyste obchody imienin, urodzin i rocznicy święceń kapłańskich Prymasa Tysiąclecia. Jak podkreśla ks. Jerzy Krysztopa, proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium, w tym roku obchody te mają charakter szczególny ze względu na to, że przypadają po raz pierwszy po beatyfikacji kard. Wyszyńskiego.

3 sierpnia o godz. 19.30 w Zuzeli była sprawowana Msza św. wraz z Apelem Jasnogórskim przed cudownym obrazem Matki Bożej Pani Zuzelskiej Matki Powołań. Można było też zwiedzić istniejące przy Sanktuarium Muzeum Lat Dziecięcych Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Główne obchody zaplanowano na 6 sierpnia, podczas uroczystości odpustowych parafii i w pierwszą sobotę miesiąca. Ma to też związek z faktem, że właśnie w pierwszą sobotę miesiąca urodził się Stefan Wyszyński. Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski. O godz. 18.00, tak jak w każdą sobotę, wierni będą się modlić podczas Mszy św. wstawienniczej i Apelu Jasnogórskiego.

Do pielgrzymowania do Sanktuarium w Zuzeli zachęca kustosz Sanktuarium ks. Jerzy Krysztopa. „Drodzy Czciciele Bł. Stefana! Ksiądz Prymas urodził się w pierwszą sobotę miesiąca i bardzo często wracał do tej daty i dziękował Opatrzności Bożej za narodziny w dniu Maryjnym: Urodziłem się w moim domu rodzinnym pod obrazem Matki Bożej Częstochowskiej i to w sobotę (pierwszą sobotę sierpnia), żeby we wszystkich planach Bożych był ład i porządek. Pomni na to wszystko, przybądźmy licznie w najbliższą sobotę na sanktuaryjne uroczystości” – napisał na stronie internetowej parafii  ks. Krysztopa, zapraszając parafian i pielgrzymów na uroczystości odpustowe.

www.parafiazuzela.vxm.pl/ BP KEP

BRAK KOMENTARZY