Pod hasłem: „Zobacz ręce Boga” będzie przebiegać szósta edycja akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Inicjatywę modlitwy za Ojca Świętego Franciszka zaplanowano na 11 i 12 marca z okazji przypadającej 13 marca rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Wydarzenie objął patronatem honorowym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.   

Pomysł akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” zrodził się w kręgu młodych związanych z Ruchem Lednickim oraz z Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Łomżyńskiej. Doroczną inicjatywę koordynuje Diecezja Łomżyńska z jej biskupem Januszem Stepnowskim. Głównym celem jest modlitwa za Ojca Świętego i przypominanie, że jest on następcą św. Piotra.  

Modlitwa za Ojca Świętego Franciszka rozpocznie się w sobotę 11 marca na Jasnej Górze. Organizatorzy zachęcają, aby 12 marca była ona kontynuowana we wszystkich parafiach w Polsce. Uczestnictwo w inicjatywie nie wymaga rejestracji. „Podczas tegorocznej akcji w sposób szczególny będziemy polecać dobremu Bogu posługę Ojca Świętego Franciszka oraz wypraszać dar nieba dla zmarłego papieża emeryta Benedykta XVI” – informują organizatorzy akcji.

Znakiem szczególnym tegorocznej edycji jest specjalnie ułożona modlitwa w intencji Papieża. Około 50 000 obrazków zawierających jej tekst zostało rozesłanych do parafii w całej Polsce. Tekst modlitwy można też znaleźć na stronie internetowej inicjatywy (www.wszyscyza1.pl) oraz w mediach społecznościowych.  Organizatorzy zachęcają też, aby 12 marca opublikować w mediach społecznościowych posty nawiązujące do modlitwy za Papieża z użyciem hashtaga #wszyscyzajednego2023.

W tym roku mija 10 lat od rozpoczęcia pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. W dniu wyboru, 13 marca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w intencji Papieża będą się modlić polscy biskupi zgromadzeni na 394. Zebraniu Plenarnym.

www.wszyscyza1.pl/ BP KEP

Zdjęcie ilustracyjne: Fragment plakatu za: www.wszyscyza1.pl

BRAK KOMENTARZY