Kolędnicy Misyjni pomogą tym razem dzieciom w Rwandzie i Burundi. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci oraz Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski serdecznie zapraszają 18 grudnia na godz. 11.00 do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie na konferencję prasową przed misyjnym kolędowaniem 2018.

Z Kolędnikami spotka się gospodarz miejsca – bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski!

W programie konferencji:

  1. Kolędnicy Misyjni z Jabłonowa Pomorskiego – scenka „Dzieciom w Rwandzie i Burundi” – przed salą konferencyjną (7 minut)
  2. Wypowiedzi zaproszonych gości (15-20 minut)
  3. Indywidualne wywiady dziennikarzy z gośćmi

W konferencji udział wezmą:

  • Jean Baptiste Mutabaruka, karmelita bosy, pochodzący z Rwandy
  • br. Omer Nshimirimana, karmelita bosy, pochodzący z Burundi
  • Justyna Prajs, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim
  • przedstawiciele Papieskich Dzieł Misyjnych: ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM w Polsce oraz p. Anna Sobiech, sekretarz krajowy PDMD.

Zaproszeni goście odpowiedzą na pytania:

Co Kolędnicy Misyjni mają wspólnego z kulturą? Dlaczego z kolędnikami chodzi koza? O czym marzą dzieci w Rwandzie i Burundi? Co dzieci zostawią w naszych domach? Dokąd trafiły pieniądze z ubiegłorocznego kolędowania? Jak polskie dzieci odpowiadają na wezwanie papieża Franciszka?

Po konferencji będzie można porozmawiać również z o. Bazylim Mosionkiem OCD, byłym sekretarzem ds. misji karmelitańskich w Afryce, ks. kan. Grzegorzem Tworzewskim, proboszczem parafii Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim i dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji toruńskiej, byłym misjonarzem w Zambii oraz p. Anną Berent, dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, opiekunem grupy Kolędników Misyjnych.

Spotkanie odbędzie się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6, Warszawa) we wtorek 18 grudnia 2018 r., o godz. 11.00.

Po zakończonej konferencji prasowej zapraszamy na poczęstunek.

>>www.pdmd.missio.org.pl

BRAK KOMENTARZY