23 września, godz. 12.00 – konferencja prasowa przed 108. Dniem Migranta i Uchodźcy (zapowiedź)

13-09-2022
0
469

W najbliższy piątek, 23 września, w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa przed 108. Dniem Migranta i Uchodźcy. Obchodzony on będzie w niedzielę, 25 września. W spotkaniu z dziennikarzami oprócz biskupa Krzysztofa Zadarki, Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. imigracji i ks. Marcina Iżyckiego, dyrektora Caritas Polska, udział wezmą również uchodźcy: z Ukrainy i Iranu.

W niedzielę, 25 września, w Kościele katolickim obchodzony będzie 108. Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji Katolicka Agencja Informacyjna organizuje konferencję prasową. Odbędzie się ona 23 września (piątek) o godz. 12.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

W spotkaniu udział wezmą: bp Krzysztof Zadarko – biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i Delegat KEP ds. imigracji; ks. dr Marcin Iżycki – Dyrektor Caritas Polska; ks. Mieczysław Puzewicz – Delegat metropolity lubelskiego ds. pomocy osobom wykluczonym; Lidia Pavlovycz – uchodźczyni z Ukrainy; Behnam Rahbarifard – uchodźca z Iranu; Kordian Urlich – wolontariusz goszczący w swoim domu rodzinę uchodźców z Mikołajowa. Konferencję poprowadzi Marcin Przeciszewski – prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest od 1914 roku. W tym roku przypada w niedzielę, 25 września. Jest on pomyślany jako odpowiednia okazja dla pobudzenia wspólnot chrześcijańskich do odpowiedzialności wobec braci migrantów oraz do obowiązku współdziałania w rozwiązywaniu ich różnorakich problemów.

Tradycyjnie na Dzień Migranta i Uchodźcy Ojciec Święty publikuje specjalne orędzie. Tegoroczne, z okazji 108. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy nosi tytuł „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”.

   UWAGA, REDAKCJE: Akredytacje zawierające imię, nazwisko oraz nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres: centrummedialne@ekai.pl w terminie do 23 września (piątek) do godz. 10.00.

Wydarzenie transmitowane będzie na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube:

Za: KAI – www.ekai.pl

BRAK KOMENTARZY