26 III – Ogólnopolski Dzień Modlitw za więźniów

0
1090

W liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra przypada Dzień Modlitw za Więźniów. To okazja do szczególnej pamięci o osadzonych i modlitwy za nich. 26 marca w kaplicach więziennych wielu zakładów karnych na terenie Polski,  księża kapelani będą sprawowali Eucharystię w intencji więźniów i ich rodzin. 

Bractwo Więzienne Samarytania kontynuuje posługę Stowarzyszenia Ewangelicznej Pomocy Więźniom „Bractwo Więzienne”, zachęcając wiernych w Polsce do objęcia pamięcią modlitewną osadzonych – tych, którzy odnaleźli Boga i tych, którzy są od Niego daleko. Na wniosek „Bractwa Więziennego”, polscy biskupi podczas 347. zebrania plenarnego Episkopatu w marcu 2009 r. ustanowili Dzień Modlitw za Więźniów. 

Tegoroczne ogólnopolskie uroczystości Dnia Modlitw za Więźniów będą miały miejsce na Jasnej Górze 26 i 27 marca. Rozpoczną się w niedzielę o godz. 13.00 Drogą Krzyżową na Wałach jasnogórskich, którą poprowadzi ks. Jan Sikorski. O godz. 14.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem naczelnego kapelana więziennictwa ks. Adama Jabłońskiego.  W drugiej części obchodów W związku z przeżywanym rokiem św. Alberta, podczas Uroczystości odbędzie się Forum Pomocy Postpenitencjarnej, które poprowadzi o. dr Jan Dezyderiusz Pol OFM. Uczestnicy spotkają się też z naczelnym kapelanem więziennictwa. Na zakończenie dnia wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. Dopełnieniem ogólnopolskich uroczystości Dnia Modlitw za Więźniów będą świadectwa skazanych, którymi podzielą się w poniedziałek rano. Spotkanie na Jasnej Górze zakończy się przed południem Koronką do Miłosierdzia Bożego.

BPKEP

Zobacz też: www.bractwowiezienne.samarytania.pl

BRAK KOMENTARZY