W niedzielę 30 maja br. w Piekarach Śląskich spotkają się mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymujący do Matki Bożej Piekarskiej w intencji oddalenia epidemiologicznego zagrożenia oraz o przywrócenie osobom chorującym łaski zdrowia. Mszy św. o godz. 11 będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który wygłosi homilię.

Pielgrzymi modlić się będą o oddalenie od epidemicznego zagrożenia oraz o przywrócenie osobom chorującym łaski zdrowia. „Bożej Opatrzności powierzymy: ludzi pracy, samorządowców, kadrę naukową śląskich uczelni, młodzież i osoby rozeznające powołanie do służby kapłańskiej. Wdzięcznością i modlitwą otoczymy personel medyczny i wolontariuszy, a także dziadków, ojców i synów, współodpowiedzialnych za jakość życia moralnego i religijnego wielopokoleniowych rodzin Górnego Śląska” – zapowiedział abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Bezpośrednią transmisję z pielgrzymki przeprowadzą: Telewizja Polonia i TVP Katowice oraz stacje radiowe: Radio eM i Radio Katowice.

Pielgrzymki mężczyzn do Piekarskiej Pani organizowane są od 1947 roku. Ze względu na sytuację pandemiczną w tym roku liczba pielgrzymów zostanie ograniczona do 10 tys. osób, a wszystkich uczestników modlitewnego spotkania będą obowiązywały zasady sanitarne wyrażona dezynfekcją dłoni, zasłanianiem w plenerze ust i nosa maseczką oraz zachowaniem stosownego dystansu.

Archidiecezja Katowicka / BP KEP