5 i 6 sierpnia wyruszą z Warszawy na Jasną Górę największe piesze pielgrzymki: akademicka i paulińska. Zapisy na pielgrzymki odbywają się wyłącznie w formie elektronicznej. W tym roku nie zabraknie również pielgrzymki duchowej.

41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna wyruszy na Jasną Górę 5 sierpnia. Poprzedzi ją Msza św. o godz. 5.30 pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Potrwa, jak co roku, 10 dni. Bez żadnych limitów, mogą się na nią zapisać osoby w pełni zaszczepione, co najmniej 14 dni po przyjęciu ostatniej dawki preparatu (lub jednej w przypadku J&J).

Zgodnie z obecnymi zasadami, w pielgrzymce może wziąć udział maksymalnie 300 osób niezaszczepionych. W przypadku WAPM, limit ten zostanie wykorzystany w pierwszej kolejności “na potrzeby osób, które z obiektywnych powodów zdrowotnych lub wieku nie mogły się poddać szczepieniu”.

Z kolei 310. Warszawska Pielgrzymka Piesza wyruszy 6 sierpnia. Mszy św. w kościele pw. Ducha Świętego o godz. 6.00 będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

archwwa.pl / BP KEP