Abp Budzik apeluje o pomoc misjom – akcja „Misyjny Budzik”

21-10-2017
0
1481

 

Z apelem o większe zaangażowanie w pomoc krajom misyjnym, zwrócił się z okazji Niedzieli Misyjnej (22.10) metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. Włączył się on w inicjatywę Papieskich Dzieł Misyjnych „Misyjny Budzik”.

„Kilka lat temu udzielałem sakramentu bierzmowania młodzieży i otrzymałem w prezencie budzik, na którym było napisane, aby budzić wiarę w ludziach. Z okazji Niedzieli Misyjnej zwracam się do wszystkich wierzących z apelem: niech obudzi się wasza miłość i troska o misje, o którą proszą papieże” – powiedział abp Budzik.

Inicjatywę „Misyjny Budzik”, poparł wcześniej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. W roku, kiedy obchodziliśmy 1050. rocznicę chrztu Polski, przypomniał, że powinniśmy nie tylko okazywać wdzięczność, ale też pamiętać, że chrzest niesie ze sobą konkretne zobowiązania do apostolstwa i do głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają.

W pomoc misjom można zaangażować się przez cały rok, na przykład poprzez włączenie się w inicjatywy Papieskich Dzieł Misyjnych, jak: Żywy Różaniec dla Misji, wolontariat misyjny, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, Misyjne Apostolstwo Chorych czy też akcja Adoptuj Misyjnych Seminarzystów.

„Mamy nadzieję, że dźwięk „Misyjnego Budzika”, który pojawi się na rozpoczęcie każdej z inicjatyw Papieskich Dzieł Misyjnych, pomoże nam – zgodnie z zachętą papieża Franciszka – podnieść się z wygodnej kanapy i wyjść na drogi ewangelizacji” – podkreślają organizatorzy akcji.

Okazją do większego zainteresowania misjami i zaangażowania w pomoc im może być Niedziela Misyjna (22.10) i Tydzień Misyjny. Jak czytamy na stronie internetowej Papieskich Dzieł Misyjnych, to właśnie wtedy „Kościół na całym świecie budzi się, by pospieszyć z pomocą misjom”.

BP KEP

BRAK KOMENTARZY