Dziękujemy dzisiaj Trójcy Przenajświętszej za całe życie, za słowa i czyny o. Tomzińskiego, za wszystko, co wniósł do Kościoła w Polsce i do naszej Ojczyzny – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki na rozpoczęcie Mszy św. pogrzebowej śp. o. Jerzego Tomzińskiego, trzykrotnego przeora Jasnej Góry. 

Uroczystości pogrzebowe śp. o. Tomzińskiego na Jasnej Górze przebiegły pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego oraz z udziałem biskupów polskich odprawiających w Sanktuarium doroczne rekolekcje.

W homilii Mszy św. pogrzebowej abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, zauważył, że w swoim życiu o. Tomziński spotykał się m.in. ze św. Ojcem Pio, św. Janem XXIII, św. Pawłem VI, św. Matką Teresą z Kalkuty, św. Janem Pawłem II, bł. ks. Jerzym i z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim.

„Zjednoczeni w wierze w Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, przeżywamy tę Eucharystię, która daje życie nie jako stację zatrzymania się życia i rozstania, ale w duchu dziękczynienia Bogu za dar życia i człowieczeństwa o. Jerzego” – stwierdził abp Depo.

 

Ciało śp. o. Jerzego Tomzińskiego spoczęło w paulińskim grobowcu na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

BP KEP