Abp Gądecki: żłóbek przypomina nam o potrójnym przyjściu Chrystusa

20-12-2016
1119

Z życzeniami odkrywania sensu potrójnego przyjścia Chrystusa – w wymiarze historycznym, w wymiarze doczesnym życia każdego człowieka i w czasach ostatecznych zwrócił się do pracowników Portu Lotniczego w Poznaniu i do podróżnych abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu Polski wziął udział w inauguracji żłóbka „W Drodze” w terminalu poznańskiego lotniska na Ławicy.

Inauguracja żłóbka odbyła się po raz dziesiąty. W terminalu odlotów tuż obok kontroli bezpieczeństwa ustawiono naturalnej wielkości drewniane figury przedstawiające scenę Bożego Narodzenia w Betlejem.

– Niech to przesłanie, które niosą ze sobą dźwięki kolędy, spłynie do państwa domów i niech będzie radością na każdy czas – życzył pasażerom i gościom uroczystości prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

Życzenia Bożego błogosławieństwa złożył także pracownikom lotniska i linii lotniczych, Straży Granicznej i Służby Celnej, abp Stanisław Gądecki. – Przyjście Jezusa wiąże się z życiem każdego z nas, bo dobrze wykonywana praca uświęca człowieka – przekonywał metropolita poznański.

Uczestnicy inauguracji żłóbka na lotnisku im. Henryka Wieniawskiego wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Chóru Teatru Muzycznego, którego aktorzy przebrani byli za podróżnych.

Lotnisko na poznańskiej Ławicy powstało już w 1913 roku i jest jednym z najstarszych w Polsce.

KAI

Fot. ilustracyjne: Dreamstime