– Wszyscy jesteśmy powołani do świętości, jesteśmy powołani do miłości, która swe źródło ma w miłości Boga do człowieka – mówił sekretarz generalny Episkopatu Polski bp Artur Miziński 17 czerwca podczas uroczystości odpustowych w parafii św. Alberta w Puławach.

Bp Artur G. Miziński przewodniczył Mszy św. we wspomnienie św. Brata Alberta w parafii pod jego wezwaniem w Puławach. Wygłosił też homilię.  Mówił w niej m.in. o związku między chrześcijaństwem a miłosierdziem, a także o tym, że od św. Brata Alberta Chmielowskiego, którego rok obchodzimy, możemy uczyć się „praktycznej realizacji przykazania miłości bliźniego wypływającej z autentycznego doświadczenia miłości Boga”.

>>TEKST HOMILII

– Wpatrzeni w ten przykład radykalnego życia św. Alberta, co możemy powiedzieć o naszym życiu, o naszych wyborach? Czyja postawa jest nam bliższa, patrona dnia dzisiejszego, czy ewangelicznego młodzieńca? Jesteśmy gotowi dla Boga i dla braci zrezygnować z naszego i z siebie, czy odchodzimy od Chrystusa zasmuceni, bo nie potrafimy zrezygnować z ziemskiego szczęścia? – pytał w homilii bp Miziński. – Może ważniejsza od spotkania z Chrystusem jest praca, codzienna gonitwa, żeby mieć coraz więcej i więcej tu i teraz? A może wręcz przeciwnie? Może jak św. Albert oddajemy Bogu nasze życie bez reszty? Potrafimy zaplanować je tak, aby to Bóg był na pierwszym miejscu, aby mieć czas na niedzielną Mszę świętą, na spotkanie w gronie rodzinnym, na wspólną modlitwę i czytanie Pisma Świętego? – mówił dalej.

Na zakończenie wyraził życzenie, by owocem Roku Św. Alberta były nie tylko znajomość jego życiorysu czy kolejna charytatywna inicjatywa, ale  przede wszystkim głęboka przemiana serca, „która pozwoli nam dostrzec Chrystusa w każdym napotkanym człowieku”.

Świętowanie odpustu ku czci św. Brata Alberta z udziałem Sekretarza Generalnego KEP w Puławach 17 czerwca miało wymiar ogólnomiejski, ponieważ św. Albert jest nie tylko patronem parafii, ale także patronem miasta.

BPKEP

Fotorelacja z uroczystości: