Ufam, że będziemy w tym dniu razem, by wyśpiewać Panu Bogu dziękczynne Te Deum za tego wielkiego świętego, naszego rodaka – św. Stanisława Kostkę – powiedział biskup płocki Piotr Libera, zapraszając na uroczystości trwającego Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki. Odbędą się one w najbliższą niedzielę, 19 sierpnia w Rostkowie, gdzie urodził się święty.

„W tych gorących, wakacyjnych sierpniowych dniach serdecznie pozdrawiam Was z Tumskiego Wzgórza i zapraszam bardzo gorąco wszystkich na uroczystości do Rostkowa koło Przasnysza” – powiedział bp Libera. Mszy św. w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 15.00 przewodniczyć będzie metropolita senior krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

„Pragnę w tym dniu razem z Wami i Księdzem Kardynałem Stanisławem wyśpiewać Panu Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieńca z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie Kościół: Kościół w naszej Ojczyźnie, Kościół nasz diecezjalny, a w sposób szczególny będziemy powierzać Panu Bogu młode pokolenie wyznawców Chrystusa. Ufam, że będziemy w tym dniu razem, by wyśpiewać Panu Bogu dziękczynne Te Deum za tego wielkiego świętego, naszego rodaka – św. Stanisława Kostkę. Serdecznie zapraszam!” – powiedział Biskup Płocki.

Św. Stanisława Kostki zmarł 15 sierpnia 1568 roku. Decyzją biskupów rok 2018 r. jest przeżywany pod patronatem tego świętego. W specjalnym liście pasterskim, który na początku roku był odczytywany w polskich kościołach, biskupi zachęcali do podejmowania refleksji nad życiem św. Stanisława Kostki i do pielgrzymowania do miejsc z nim związanych. „Pielgrzymujcie do Rostkowa – miejsca jego narodzin i do Przasnysza – miejsca jego chrztu, a także do katedry płockiej z jej pięknym ołtarzem tego świętego oraz grobowcami władców Polski i Mazowsza” – zapraszali.

Z okazji Roku Św. Stanisława Kostki biskupi spotkają się w Płocku w dniach 25-26 września na obradach 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

diec. płocka/ BP KEP

Zobacz: Komunikat Biskupa Płockiego

Zdjęcie ilustracyjne: J.Waćkowski/www.diecezjaplocka.pl

BRAK KOMENTARZY