Bp Miziński: Niech pokój zagości w nas i pośród nas

0
505

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Niech radość z tego faktu wypełnia nasze serca a miłość stanie się zasadą naszego życia. Niech pokój zagości w nas i pośród nas. Błogosławionej Paschy – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach wielkanocnych.

„Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! To jest ta wiadomość, która w jednym momencie obiega cały świat i niesie radość temu światu. Wszystkim tym, którzy uwierzyli w Chrystusa daje radość, bo w Chrystusie wszyscy jesteśmy powołani do zmartwychwstania, do pełni życia, do życia w jedności z Bogiem w Trójcy Jedynym, Bogiem, który jest miłością, który nie mogąc pozwolić na to, aby człowiek pozostał z dala od źródła wydaje swojego Syna, by ten przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie przywrócił nam utracone dziecięctwo Boże” – powiedział bp Miziński.

Sekretarz generalny przypomniał, że radość wielkanocnego poranka, która stała się udziałem niewiast, a potem apostołów, dzisiaj staje się udziałem wszystkich wierzących w Chrystusa, „bo Chrystus umarł i zmartwychwstał za wszystkich. Każdy kto otworzy na Jego obecność i na tę prawdę swoje serce, może i powinien rozradować się w ten dzień paschalny, radosny, gdy On zmartwychwstaje”.

Następnie zauważył, że pierwszym pozdrowieniem, które zmartwychwstały Jezus kieruje do Apostołów, to: Pokój wam. „Przynosi pokój człowiekowi, rozdartemu sercu każdego człowieka, przynosi pokój między poróżnionych, podzielonych w rodzinie, społeczeństwie, na świecie. Pragnie, aby ten pokój, który jest nie tylko równowagą sił, ale przede wszystkim  źródło swoje ma w przyjęciu prawdy o Jego zmartwychwstaniu i przyjęciu miłości, której źródłem jest Bóg, mógł stać się udziałem każdego z nas” – powiedział bp Miziński.

„Na te Święta Paschalne pragnę życzyć wszystkim tej radości paschalnej wypływającej z prawdy o zmartwychwstaniu Chrystusa, które jest dla nas zadatkiem naszego zmartwychwstania. Niech to spotkanie ze Zmartwychwstałym w gronie rodziny i najbliższych stanie się także źródłem pokoju pośród nas. Niech miłość, którą objawia Chrystus w tajemnicy paschalnej stanie się naszym udziałem. Niech nas zjednoczy z Bogiem i między nami. Niech nasze wchodzenie w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa przyczyni się do naszego powstawania z martwych z każdym dniem, by radość paschalna mogła wypełnić całe nasze życie” – powiedział sekretarz generalny.

Bp Miziński przypomniał również, że tak jak Chrystus zmartwychwstały posyła uczniów, my również powinniśmy czuć się posłani, by iść do świata i głosić tę Dobrą Nowinę wszystkim, których spotkamy na ścieżkach naszego życia. „Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Niech radość z tego faktu wypełnia nasze serca a miłość stanie się zasadą naszego życia. Niech pokój zagości w nas i pośród nas. Błogosławionej Paschy” – życzył sekretarz generalny.

BP KEP


BRAK KOMENTARZY