Caritas Polska dostarczył pierwsze ze 100 respiratorów zamówionych w kwietniu w ramach akcji #WdzięczniMedykom. 48 urządzeń ratujących zdrowie i życie pacjentów cierpiących wskutek zakażenia koronawirusem pozyskanych przez Caritas Polska zostało przekazanych już do szpitali w Poznaniu i Ełku. 

– Fundamentalną wartością, którą kieruje się Caritas Polska jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego. Ta misja nabrała szczególnego znaczenia w ostatnich tygodniach w obliczu walki z pandemią koronawirusa. Cieszę się, że w tym trudnym momencie mogliśmy liczyć na wsparcie przedsiębiorstw, które podzielają podobne wartości, jak firma Generali Polska – mówi dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki.

 Łącznie 30 respiratorów w ramach akcji #WdzięczniMedykom prowadzonej przez Caritas Polska otrzyma też m.in. 11 szpitali w województwie śląskim.

Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. Celem inicjatywy podjętej przez największą organizację pomocową w naszym krajujest dostarczenie potrzebnego sprzętu i wyposażenia dla personelu medycznego do jak największej liczby szpitali i placówek ochrony zdrowia w Polsce.

Do tej pory akcję wsparło 12 partnerów Caritas Polska. Poza firmami Generali i Concordia są to: Fundacja Carrefour, Fundacja JSW, Lidl, Gaz-System, AstraZeneca, PWPW, PGNIG, Felicity Estates, Nestle oraz Fundacja Banku PNB Paribas. Równolegle Caritas Polska uruchomiła zbiórkę pieniędzy dla darczyńców indywidualnych, żeby stopniowo zwiększać zakres i skalę działania.

Łącznie w ramach akcji #WdzięczniMedykom Caritas Polska zebrał od darczyńców na zakup sprzętu i wyposażenia dla polskich medyków ponad 7 mln zł. Środki te pozwolą na przekazanie ponad szpitalom oraz domom opieki społecznej w całej Polsce m.in. ponad 100 respiratorów, ponad 300 tys. maseczek chirurgicznych, ponad 50 tys. masek KN95, ponad 200 tys. rękawiczek ochronnych, 10 tys. kombinezonów ochronnych, 2 tys. przyłbic oraz kilkanaście specjalistycznych łóżek szpitalnych do intensywnej terapii.

Materiały do pobrania:

 Wideo: https://mab.to/VRiR620cu,

https://we.tl/t-WwgauZzw96

Kampanię Caritas #WdzieczniMedykom można wesprzeć

  • przekazując darowiznę̨ na stronie caritas.pl/medycy
  • wysyłając SMS o treściMEDYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę̨ na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł MEDYK)

na pdst. Caritas Polska