Piekary Śląskie: Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej (zapowiedź)

0
1150

Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 27 maja br. Gościem specjalnym będzie kard. Zenon Grocholewski, legat papieski. Będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. i wygłosi homilię.

Zapraszając do udziału w pielgrzymce w ostatnią niedzielę maja metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zwrócił uwagę: „Nasze pielgrzymowanie wpiszemy w historyczny kontekst, bowiem 700 lat temu, w 1318 roku, w miejscu dzisiejszej bazyliki dokonano poświęcenia pierwszego kościoła dedykowanego św. Bartłomiejowi Apostołowi. Tak rozpoczęła się historia kościoła, który stał się na przestrzeni wieków szczególnym miejscem kultu Matki Najświętszej”.

Abp Skworc zwrócił się do parafialnych rad duszpasterskich z prośbą o współpracę w zorganizowaniu wyjazdu pielgrzymów, aby każda wspólnota parafialna była reprezentowana w piekarskim sanktuarium. „Pielgrzymowanie do Matki Bożej Piekarskiej zawsze łączyło pokolenia: zapraszam więc ojców z synami i dziadków z wnukami; zapraszam gimnazjalistów i maturzystów, osoby pracy fizycznej i nauczycieli akademickich; zapraszam harcerzy i Rycerzy Kolumba oraz nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., służbę liturgiczną, mężczyzn i młodzieńców z Ruchu Światło-Życie oraz Domowy Kościół. Zapraszam samorządowców z naszej górnośląskiej metropolii i tych, którzy mają zaszczyt reprezentować nas w parlamencie” – napisał w zaproszeniu.

Wiernych, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, metropolita katowicki zachęcił do duchowej łączności i modlitwy dzięki transmisjom w Telewizji Polonia, TVP Katowice, Radiu eM, Radiu Katowice i Radiu Piekary.

W programie pielgrzymki:

8.00 – Godzinki o NMP

8.30 – Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem ks. prob. Krzysztofa Fulka z Leszczyn

9.30 – Przybycie kardynałów i biskupów, procesja na Kalwarię z obrazem Matki Bożej Piekarskiej

  1. 10.30 – Msza św. pod przewodnictwem kard. Zenona Grocholewskiego z Watykanu

13.45 – Godzina młodzieżowa z „Włóczykołem”. Słowo do młodych – bp Marek Szkudło

15.00 – Nabożeństwo majowe pod przewodnictwem bp. Andrzeja Iwaneckiego z Gliwic.


Archidiecezja Katowicka

BRAK KOMENTARZY