Przełożony La Salette: orędzie Maryi, która objawiła się w tym miejscu nadal aktualne

0
1257

Dziś Kościół we Francji, w Europie i na całym świecie musi na nowo wsłuchać się w Słowo Boże, Ewangelię, którą Maryja przypomina w swoim objawieniu. Musi na nowo odkryć wartość i moc Eucharystii, o którą tak bardzo upomina się Maryja w La Salette – podkreśla przełożony wspólnoty zakonnej misjonarzy saletynów w La Salette w francuskich Alpach, ks. Robert Głodowski.

Zwraca także uwagę na znaczenie spowiedzi. „To właśnie ten sakrament tu we Francji w drugiej połowie XX wieku tak bardzo został zaniedbany, także przez nadużywaną praktykę absolucji generalnej w wielu francuskich parafiach. Dziś na szczęście zaczyna się to zmieniać, ale my w naszej posłudze konfesjonału tu w La Salette widzimy jasno jak wielki jest w ludziach głód osobistego spotkania z Jezusem Miłosiernym poprzez właśnie indywidualną spowiedź. Jest to wielkie wyzwanie w Europie i we Francji, ze względu na ciągle spadającą ilość duszpasterzy” – powiedział ks. Głodowski w wywiadzie dla polonijnego portalu polskifr.fr, wydawanego przez Polską Misję Katolicką we Francji.

Przełożony saletynów w La Salette zaznacza, że współcześnie nadal jest aktualne orędzie Maryi, która objawił się w tym miejscu, na alpejskim pastwisku, dwójce dzieci, 19 września 1846 roku, kiedy Francja i Europa ponosiła konsekwencje rewolucji. „Dziś także nie szanuje się niedzielnej Mszy świętej czy niedzielnego wypoczynku, brakuje ducha pokuty i modlitwy, a swoimi słowami ludzie potrafią się nadal głęboko ranić. Maryja w La Salette nazywana jest jednak Pojednawczynią Grzeszników i wiele osób przybywa do tego Sanktuarium aby pojednać się z Bogiem i drugim człowiekiem” – dodał.

Ks. Głodowski podkreślił, że górskie sanktuarium La Salette jest miejscem modlitwy, a sprzyja jej i spotkaniu z Bogiem panująca tu cisza i piękno otaczającej przyrody, która „naturalnie ukierunkowuje człowieka na Stwórcę”.

Poinformował również, że  rok 2021 będzie rokiem jubileuszowym. „Będziemy bowiem przeżywać w La Salette 175. rocznicę Objawienia Matki Bożej, Pięknej Pani, jak nazwały ją dzieci-wizjonerzy: Maksymin i Melania” – powiedział przełożony saletynów w La Salette. Zaprosił, by po ustaniu kwarantanny i unormowaniu się sytuacji epidemiologicznej odwiedzić to sanktuarium.

Zobacz: Pełna treść rozmowy na www.polskifr.fr

 

BRAK KOMENTARZY