Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach przesyłają na moje ręce życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w podziękowaniach. 

Publikujemy pełną treść podziękowań:

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach przesyłają na moje ręce życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

W pierwszej kolejności chciałbym podziękować moim braciom  w biskupstwie, którzy podczas 382. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski wyrazili wolę, abym po raz drugi kierował pracami naszej konferencji episkopatu.

Dziękuję również kapłanom z całej Polski za słowa życzliwości i zapewnienia o modlitwie, które docierały do mnie jeszcze przed wyborami.

Wyrazy mojej wdzięczności kieruję wobec osób życia konsekrowanego, których życzliwa obecność, dobre słowo i modlitwa umacniają mnie w podjętej decyzji i w wypełnianiu powierzonych mi obowiązków.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom prywatnym, instytucjom, grupom i stowarzyszeniom wiernych za ich ciepłe słowa wsparcia i życzliwości.

Bogu Wszechmogącemu powierzam każdą i każdego z Was, przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej – Królowej Polski. Wszystkich ogarniam swoją dobrą myślą i modlitwą, udzielając pasterskiego błogosławieństwa,

+ Stanisław Gądecki

Arcysbikup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)