Relacje z życia Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, informacje dla pielgrzymów, znane i mniej znane ciekawostki dotyczące historycznego klasztoru – będzie może znaleźć na oficjalnym profilu Jasnej Góry na Twitterze – @JasnaGoraNews, który właśnie rozpoczął swoją działalność.

Do obserwowania profilu zapraszają ojcowie paulini. Publikowane będą m.in. zdjęcia i krótkie nagrania wideo dotyczące codziennych wydarzeń odbywających się na Jasnej Górze i przybywających tam milionów pielgrzymów z całego świata.  Na profilu zobaczyć będzie można też zdjęcia eksponatów muzealnych i miejsc klasztornych, które nie zawsze są dla wszystkich dostępne. Stałą pozycją będą relacje z Apelu Jasnogórskiego.

„@JasnaGoraNews to kolejny profil na Twitterze instytucji kościelnej, co pokazuje popularność i skuteczność tego narzędzia w ewangelizacji i komunikacji z milionami wiernych na całym świecie. Na Twitterze swoje profile prowadzi coraz więcej biskupów, diecezji, księży, sióstr zakonnych, parafii, organizacji, ruchów i wspólnot związanych z Kościołem katolickim. Media społecznościowe, dające dziś masowy przekaz w czasie rzeczywistym, są wyzwaniem, które trzeba podejmować każdego dnia, by głosić Ewangelię” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

BP KEP

BRAK KOMENTARZY