Nowenna do św. Andrzeja Boboli o dar jedności i pokoju oraz Niedziela Dobrego Pasterza i 59. Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – były głównymi tematami spotkania prasowego rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszka Gęsiaka SJ, z przedstawicielami mediów, które odbyło się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 5 maja br.

Rzecznik Episkopatu poinformował, że 7 maja br. w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie zostanie zainaugurowana nowenna w 20. rocznicę ustanowienia św. Andrzeja Boboli patronem Polski. Z tej okazji gościem spotkania był ks. Roman Swoboda SJ, z Sanktuarium Narodowego św. Andrzeja Boboli w Warszawie, który przedstawił szerzej tę inicjatywę.

Ks. Gęsiak przypomniał, że najbliższa niedziela 8 maja to Niedziela Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem modlitw o powołania. Rozpoczyna ona 59. Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W związku z tym wydarzeniem gośćmi spotkania byli ks. prof. Marek Tatar, Duszpasterz Krajowy Powołań, i s. Anna Juźwiak AP, członek Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, którzy przedstawili statystyki powołaniowe oraz powiedzieli o pewnych tendencjach i wyzwaniach w tej dziedzinie.

BP KEP

Spotkanie prasowe Rzecznika KEP z akredytowanymi dziennikarzami (Warszawa, 5.05.2022)