Solidarność w Europie i misja Kościoła to główne tematy kolejnego dnia obrad Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) zebranej w dniach 13-16 września w Poznaniu. Wieczorem gościem spotkania będzie prezydent Polski Andrzej Duda.

Mszą św. o godz. 7.30 pod przewodnictwem kard. Vincenta Nicholsa w dniu wspomnienia Matki Bożej Bolesnej, 15 września, rozpoczął się kolejny dzień obrad Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

W sobotę biskupi Europy rozmawiają na temat solidarności w Europie i misji Kościoła. – To jest ważne, by wspomagać kulturę solidarności, kulturę wolontariatu, życzliwości – powiedział kard. Marc Ouellet podczas spotkania z dziennikarzami. Podkreślił, że to jest zadanie ludzi Kościoła, chrześcijan.

Biskupi omówią dziś też priorytety powołanej w 2016 roku przez Ojca Świętego Franciszka Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Wieczorem spotkają się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Będzie on  gościem zebrania plenarnego CCEE z okazji 100-lecia niepodległości Polski i 1050-lecia pierwszego biskupstwa. Podczas spotkania Prezydent wygłosi okolicznościowe przemówienie.

Dzisiejszy dzień obrad zakończy się Nieszporami z okazji 1050-lecia biskupstwa poznańskiego w archikatedrze poznańskiej.

 W niedzielę o godz. 10.00 w archikatedrze poznańskiej biskupi będą koncelebrować Mszę św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, Wiceprzewodniczącego CCEE na zakończenie Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

BP KEP

Zobacz też:
>>Podsumowanie drugiego dnia spotkania (14 września)

CCEE - Msza Święta - 15 IX 2018

CCEE - Konferencja Prasowa - 15 IX 2018 r.

BRAK KOMENTARZY