Życzenia Przewodniczącego Episkopatu dla p. Sylwii Polanin z okazji 40-lecia pracy w PKWP

11-07-2019
0
1469

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski przesyłam jak najserdeczniejsze życzenia z okazji 40-lecia pracy na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach dla pani Sylwii Polanin z okazji 40-lecia pracy na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Publikujemy pełną treść życzeń:

Szanowna Pani,

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski przesyłam jak najserdeczniejsze życzenia z okazji 40-lecia pracy na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Kościół, który w Polsce pragnie wyrazić swoją wdzięczność wobec Szanownej Pani za poświęcenie i oddanie z jakimi podejmowała Pani powierzoną sobie przez Ducha Świętego misję.

Wiem, że ta ważna rocznica staje się również ukoronowaniem pracy zawodowej Szanownej Pani, w związku z decyzją o przejściu na emeryturę. Z tego powodu, tym bardziej chciałbym wyrazić naszą wdzięczność za wszelką okazaną życzliwość i pomoc, a zwłaszcza za życzliwe spotkania z księżmi biskupami w centrali PKWP w Königstein.

Życzę, aby kolejne lata owocowały jeszcze większym oddaniem Chrystusowi w Kościele, który cały czas potrzebuje pokornych i radosnych świadków Bożej miłości.

Z wyrazami szacunku, przesyłam pasterskie błogosławieństwo,

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

BRAK KOMENTARZY