Kondolencje Przewodniczącego Episkopatu po śmierci ojca Prymasa Polski

0
3006

Każda śmierć, zwłaszcza osoby tak bliskiej, pozostawia pustkę i smutek, bo przerywa ona w gwałtowny sposób doczesną historię miłości, wspólnych spraw i planów. Miłość, której – wraz z wiarą – pierwszym nauczycielem Księdza Arcybiskupa Prymasa był właśnie tato, przekracza jednak doczesność i przekracza granice śmierci, trwając wiecznie – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w kondolencjach skierowanych na ręce abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski po śmierci ojca.

Śp. Stanisław Polak zmarł 2 stycznia 2019 r. w wieku 88 lat.

Pełna treść kondolencji:

Eminencjo,

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie Prymasie, 

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia z powodu śmierci ojca Księdza Arcybiskupa – ś.p. Stanisława Polaka.

Łączę się w bólu z rodziną, bliskim i przyjaciółmi zmarłego, zapewniając o naszej duchowej bliskości i modlitwie.

Dla ś.p. Stanisława prosimy o życie wieczne, a dla pogrążonej w żałobie rodzinie o pociechę płynącą z wiary w Jezusa Chrystusa, który jest Panem życia.

Każda śmierć, zwłaszcza osoby tak bliskiej, pozostawia pustkę i smutek, bo przerywa ona w gwałtowny sposób doczesną historię miłości, wspólnych spraw i planów. Miłość, której – wraz z wiarą – pierwszym nauczycielem Księdza Arcybiskupa Prymasa był właśnie tato, przekracza jednak doczesność i przekracza granice śmierci, trwając wiecznie.

Niech słowa z Ewangelii Janowej będą w tych dniach oparciem i umocnieniem. «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki» (J 11,25-26).

W bólu i chrześcijańskiej nadziei,

STANISŁAW GĄDECKI
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

BRAK KOMENTARZY