Konwój humanitarny z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

0
350

Z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej 30 kwietnia wyruszył kolejny konwój humanitarny. W skład konwoju wchodziło 7 samochodów dostawczych, wypełnionych po brzegi specjalnie przygotowanymi pakietami z żywności i artykułami higienicznymi. Dary zostały pozostawione we Lwowie, a stamtąd przekazane ludziom zamieszkującym północne rejony obwodu kijowskiego oraz Charkowa.

„Oczywiście  nie zapomnieliśmy też  o  Siostrach  Dominikankach z  Sobotniej Szkoły Języka Polskiego w Żółkwi, które jak zwykle były bardzo wdzięcznie za okazaną pomoc” – informuje  Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Tego dnia jej przedstawiciele odwiedzili także szpital wojskowy we Lwowie.  Uczestniczyli tam w spotkaniu  mającym na celu nawiązanie stałej współpracy.

Był to kolejny transport i kolejne nowe osoby, które włączają się w niesienie pomocy humanitarnej na Ukrainie.  „Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, że jesteście z nami!  Bez Was ta pomoc  nie byłaby możliwa!” – podkreślają przedstawiciele Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Diec. Zamojsko-Lubaczowska

Więcej

BRAK KOMENTARZY