Młodzieżowa Agencja Informacyjna – to nowoczesna platforma internetowa, na której młodzi dziennikarze-amatorzy zamieszczać mogą relacje i zapowiedzi najciekawszych inicjatyw religijnych, edukacyjnych i społecznych. We wtorek w Sekretariacie Episkopatu Polski zaprezentowano nową inicjatywę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Młodzież może się tu spotkać z tym co było i tym co będzie, ale przede wszystkim z tym co dobre – powiedział asystent generalny KSM ks. Zbigniew Kucharski, prezentując najnowszą inicjatywę medialną stowarzyszenia. Duchowny wskazał, że prace nad uruchomieniem takiej platformy trwały kilka lat, a nie przypadkowo powstanie nowego medium zbiega się z Kongresem Młodzieży Polonijnej i Światowymi Dniami Młodzieży. – Chcemy wyjść poza granice kraju, dlatego MAIKA będzie informować nie tylko o tym, co dzieje się w Polsce, ale także za granicą – dodał asystent generalny KSM.

Portal ma być nie tylko serwisem informacyjnym, ale także miejscem ewangelizacji, do którego użytkownicy będą mieli swobodny dostęp. Jak wskazuje ks. Kucharski, skorzystają z niego również duszpasterze, dla których MAIKA będzie miejscem inspiracji na nowe aktywności w duszpasterstwie młodzieży.

– Młodzież może przesyłać materiały opracowane według ich własnego pomysłu i zdolności – wyjaśnia przewodnicząca Prezydium Krajowej Rady KSM Ilona Trojnar. Na platformie zamieszczać będzie można nie tylko teksty, ale także wideo i foto relacje. To platforma społecznościowa oparta na coraz bardziej popularnym na świecie dziennikarstwie obywatelskim, które w tym przypadku nabiera formy dziennikarstwa ewangelizacyjnego.

– Ludzie młodzi potrzebują świadectwa. Polska parafialna ze swoimi lokalnymi inicjatywami domaga się tego, aby ją pokazać. Mamy bogactwo dobra w Kościele, ale nie jest ono krzykliwe, wymaga promowania – zachęcał do współtworzenia Młodzieżowej Agencji Informacyjnej ks. Zbigniew Kucharski.

Platforma dostępna jest pod adresem: www.maika.com.pl.

BRAK KOMENTARZY