Komunikat w sprawie Nieszporów w sobotę 2 listopada 2019 r.

0
580

Gdy Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych przypada w sobotę 2 listopada, wieczorem tego dnia odmawia się normalnie I Nieszpory z nadchodzącej niedzieli – czytamy w komunikacie w sprawie Nieszporów w sobotę 2 listopada 2019 roku.

W Komunikacie czytamy, że – zgodnie z objaśnieniem ówczesnej Świętej Kongregacji ds. Sakramentów i Kultu Bożego z 1984 roku – jeśli Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych przypada w sobotę 2 listopada, wieczorem tego dnia odmawia się I Nieszpory z nadchodzącej niedzieli. Jeżeli jednak Nieszpory sprawowane są z udziałem ludu, można odmówić II Nieszpory za zmarłych.

Podajemy pełną treść Komunikatu:

Komunikat w sprawie Nieszporów w sobotę 2 listopada 2019 r.

Zgodnie z objaśnieniem udzielonym w 1984 przez ówczesną Świętą Kongregację ds. Sakramentów i Kultu Bożego, gdy Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych przypada w sobotę 2 listopada, wieczorem tego dnia odmawia się normalnie I Nieszpory z nadchodzącej niedzieli. Jeśli jednak sprawuje się te Nieszpory z udziałem ludu, można użyć II Nieszporów za zmarłych. Zob. Notitiae 1984, s. 605 (por. Notitiae 1974, s. 40).

BP KEP

BRAK KOMENTARZY